Костянтин Кофта: дизайнер майбутнього в сьогоденні

Джон Леннон, учасник славнозвісних The Beatles, в 1960-х роках створив умовне сатиричне вчення «багізм» (від слова «bag» – сумка). Згідно цьому вченню усі люди розіпхані по власним сумкам, в залежності від того, чим вони займаються в житті. Ціль багізму – висміювання стереотипів та упереджень, адже не можна судити інших, коли ти сам знаходишся у своїй сумці. Саме це вчення з напрямом концептуальний багізм у своїх роботах наслідує і молодий український дизайнер Костянтин Кофта.

Окрім цього у своїх колекціях він піднімає теми реалізму, футуризму, натуралізму та сюрреалізму. Костянтин створює концептуальні сумки, рюкзаки та взуття із натуральної шкіри, про які влучніше не скажеш, ніж, – «Скульптури, що можна носити».

Хто такий Konstantin Kofta: біографія та творчість

Дизайнер народився у Києві. На початку свого творчого шляху він створював оригінальні речі як хобі – експерементував з матеріалами та розробляв аксесуари для себе та друзів. У 2010 році Костянтин заснував бренд Koftа Studio. У тому ж році на світ з’явилася його перша концептуальна колекція у форматі капсульної.

Вже за два роки після цього у 2012 році молодий дизайнер закінчив Central Saint Martins College of Art and Design, що знаходиться у Лондоні, за напрямом «Creative process». За понад 11 років творчості під брендом студії Koftа вийшло чимало унікальних анімалістичних, геометричних та сюрреалістичних колекцій сумок, рюкзаків та взуття, про які ми теж розповімо далі.

Премії, нагороди та виставки

 • У 2010 році у автора відбулась перша персональна виставка «Roots», яку дизайнер Кофта представив у галереї Арсенал в Києві.
 • Наступного року (в 2011) у тій же галереї дизайнер представив свою другу персональну виставку «TAR».
 • У 2015 році на Shanghai fashion week Koftа Studio разом з Y Project влаштували виставку під назвою «Inertia». 
 • У 2016 студія отримала премію A'Design Award and Competition за колекцію Arxi SS16.
 • Також у 2016 році роботи Koftа Studio під назвою «BAGIZM» були представлені на змішаній виставці в Шанхаї в комплексі K11 Art Mall.
 • 2017 рік також став знаковим для команди. Koftа Studio отримала Гран-прі премії Best of Best у номінації «Аксесуари» від Global Fashion Jewelry and Accessories Council.
 • Два роки поспіль у 2017 та 2018 роках студія отримала премію International Industrial Design Awards.
 • У 2018 році Koftа Studio здобули почесну відзнаку журі премії Red Dot Design Awards за колекцію SS18 IMAGO.

Koftа Studio

Koftа Studio – це кутюрна студія, заснована Костянтином. Разом з командою студії, автор випускає шкіряні сумки, рюкзаки та взуття, використовуючи футуристичні техніки. Без перебільшення кожну річ, створену дизайнером, можна назвати арт-об’єктом, проте вони доволі легко вписуються в різні стилі одягу та завдяки практичності використовуються в фешн-спільнотою в повсякденних та екстраординарних луках.

Техніки та оригінальний стиль

Для створення своїх колекцій митець використовує як традиційні методи шкіряного ремесла, так і друк, 3D-моделювання, різку, а також формування, сушіння та розтягування матеріалів. Усі моделі створюються шляхом ручного пофарбування. Завдяки цим технікам, ручній роботі та особливому погляду на речі, дизайнер створює незрівнянні колекції та має впізнаваний стиль.

В одному зі своїх інтерв’ю дизайнер Костянтин Кофта сказав, що для створення колекцій не намагається надихатися роботами інших авторів, а просто робить свою справу. Нам в SokoLingerie дуже імпонує такий підхід, адже при створенні ексклюзивних комплектів, ми також керуємось подібним підходом.

«Ми хочемо дозволити глядачеві отримати інший погляд на знайомі речі завдяки синергії з нашими творами мистецтва. Наші сумки служать полотном для вираження наших творчих намірів через властивості, якими вони спочатку не володіли, наділяючи їх здатністю приносити естетичне задоволення, зберігаючи при цьому функціональність». – вказано на сайті студії.

Наразі речі із колекцій студії Кофта продаються не лише у Києві, а й у магазинах у різних куточках світу. Наприклад, у Нью-Йорку, Лондоні, Відні, Цюриху та навіть у Шанхаї.

Обрані колекції автора

 • SS21/Body parts – нова колекція сумок та рюкзаків, що вийшла у 2021 році. Це продовження колекції «HUG», створеної автором у 2012 році. Речі із нової колекції виконані у чорних та синіх кольорах та повторюють форми частин людського тіла: губ, мозку, торсу, серця, ока.
 • Геометрична колекція сумок та рюкзаків ABC, що вийшла у 2019 році.
 • SS18 IMAGO – колекція сумок та рюкзаків, яка складається з рюкзака у вигляді жука-оленя та інших 13-ти речей.
 • Arxi SS16 – колекція 2016 року, що поєднує у собі елементи архітектури Бароко.

Наостанок відмітимо, що рюкзаки та сумки не єдиний напрямок, яким займається Костянтин Кофта. У 2019 році студія Kofta та майстерня Sergey Makhno Architects представили колекцію меблів та аксесуарів Obitovana 5019. Як відмітив Сергій Махно, у цій колекції вони разом з Koftа Studio розповідають історію про побут, який буде після майбутнього. Це їхня мрія про світ, який вони хочуть бачити, а не той який прогнозують людству.

Сподіваємось вам була цікава стаття про молодого українського дизайнера. Доречі наша жіноча білизна також створюється українською дизайнеркою Євгенією Соколенко, яка разом з Оленою Бондар і є засновницями бренду SokoLingerie.